Melír:

I melírované vlasy mohou být zdravé


Melírování je dnes velice moderní způsob probarvení vlasů. Většina zákaznic mu propadla pro jeho jemnost. Velice záleží na provedení. Krásný světlý melír, ať už v teplém nebo studeném tónu, je chloubou každé dámy. Docílit opravdu přesných světlých pramínků ve vlasech vyžaduje zkušenost zručné kadeřnice a není příliš dobré se o to pokoušet samostatně. Na dokonalý výsledek je třeba preciznost, zkušenost a správná technika barvení. Vybrat si můžete ze široké škály odstínů, protože každému sluší něco jiného. Někdo se cítí příjemně v teplých tónech, druhý preferuje spíše odstíny studené až stříbrné.V poslední době jsou také velmi oblíbené barevné melíry, na které se dá využít i jakákoliv barva na vlasy. Krásně vypadají např. červené nebo měděné odstíny.
 

Péče o melírované vlasy

Melírované vlasy bývají trochu suché a poničené. Často krepaté a porézní. Záleží pochopitelně, jak dlouhé vlasy máte.Záleží nám na tom jak vlasy vypadají, proto vždy dobarvujeme jen odrostlé vlasy, abychom nezatěžovali konečky. Také velice záleží jaký přípravek se používá a v neposlední řadě, jakou péči jim věnujete a jak šetrně s nimi zacházíte. To všechno jsou okolnosti, které je třeba zvážit. Každopádně péče o melírované vlasy vyžaduje trochu větší pozornost než u vlasů přírodních.
Prvním krokem ošetření vlasů by měl být kvalitní šampon na melírované vlasy, který vlasy jemně myje a zároveň ošetřuje. Vlasy po něm zůstávají lesklé a bez zatížení. U melírovaných vlasů většinou nestačí po šamponu použít klasickýkondicionér. Mnohem vhodnějším produktem je intenzivní regenerační maska. Tu můžete používat po každém umytí. Chvilku nechat působit ve vlasech a poté spláchnout.

 
 

 

Melírovací technika balayage

Melír balayage pochází z Francie (prý již ze 70. let) a je založen na správné a přesné technice, kdy kadeřník barví jednotlivé prameny téměř nebo pár centimetrů od kořínků ke koncům. Vytvoří se tak přirozený vzhled, který připomíná zesvětlení sluncem. Tato úprava, ve které se při barvení používá i několik podobných odstínů, je celkem náročná na vytvoření při postupném zesvětlování jednotlivých pramenů. Melírování trvá i 4 hodiny. Může být jak jemnější, tak i takové punky.

Technika barvení balayage (někdy se mu říká i mechas californianas nebo balayage ombré), velmi nápadně připomíná ombré, ale to je pouhé zdání. Tato úprava vlasů je charakteristická zesvětlenými pramínky od kořínků (nemusí být vždy přímo od kořínků) až ke koncům, přičemž na konci jsou vlasy zesvětleny téměř po celém objemu. Ombré postupně a znatelněji zesvětluje vlasy pouze ke konečkům.

Melírovací technika Contouring

Contouring je nová technika melírovaní vlasů. Tato melírovací technika se inspirovala speciální aplikací make-upu. Pomocí hry světla a stínu rozjasňuje a opticky prodlužuje tvář nebo jinak tvaruje obličej a rozzáří vlasy. Jedná se o modelování tváře díky zvýrazňování nebo ztmavování vybraných pramenů různými odstíny. Melírovací technika contouring je vhodná jak pro přirozené, tak i pro barvené vlasy.

Contouring make-up techniky získaly svou popularitu na internetu nejen díky celebritě Kim Kardashian, která si je zamilovala, ale také díky mnoha postupovým videím pocházejícím z dílen beauty bloggerek i profesionálních make-up artistů. Vlasovému contouringu propadly celebrity Miranda KerrKate Beckinsale nebo Lilly Aldridge.


Foto: zdroj vlasyaucesy.czMelírovací techniky 2015 – contouring: zkuste melírování vlasů ve stylu speciální aplikace make-upu, jehož propagátorem je například Kim Kardashian.

Sunkissed

Sunkissed  patří mezi melírovací techniky, u kterých jde o velice lehký, přirozený efekt ve vlasech jako políbených sluncem. Tento look, který byl poprvé spatřen na módních přehlídkách v roce 2005, je vhodný pro všechny romantické duše, které chtějí experimentovat jen velmi zlehka a mají přirozené dlouhé či polodlouhé vlasy.

foto: zdroj vlasyaucesy.cz
Melírovací techniky 2015 – sunkissed: patří mezi melírovací techniky, u kterých jde o velice lehký, přirozený efekt ve vlasech jako políbených sluncem.

Babylights

Babylights je velice delikátní zesvětlovací technika, jejímž výsledkem jsou velmi jemné barevné odlesky připomínající dětské vlásky. Tato melírovací technika je vhodná pro ty z vás, které rády sledují módní trendy a mají přirozené nebo barvené vlasy.

foto: zdroj vlasyaucesy.cz

Melírovací techniky 2015 – babylights: zesvětlovací technika, jejímž výsledkem jsou velmi jemné barevné odlesky připomínající dětské vlásky.

E-mail
Heslo
Těšíme se na Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one