Jak používat styling a finishing.

 

V tomto článku zaostříme na důležitost používání stylingu a finishingu a hlavně jak je správně zvolit. Ano, je to druhé základní pravidlo správné péče o vlasy a jejich pokožku.

Může se Vám zdát, že když aplikujete styling a finishing na vlasy, tak to nemůže mít vliv na pokožku, ale zdání klame.

Nejprv si ujasněme proč je tak důležité je používat. Ono totiž nejde jen o tvarování kýženého účesu, ale hlavně o další krok PÉČE.

V současné době profesionální stylingové produkty fungují jako nejen prostředek k dosažení fixace a disciplíny vlasů, ale jako další zdroj vysoce VÝŽIVNÝCH a OCHRANNÝCH látek sloužících blahodárně pro vlasy, které nejsou v optimální kondici a jsou vystavované negativním vnějším vlivům (opět OXIDACE = množství volných radikálů, oxidantů a minerálů ve zduchu a vodě).

 

Vlasová pokožka je citlivější než třeba pleť obličeje (logicky ji vlasy chrání a proto je citlivější), bohužel pokud nejsou Vaše vlasy dostatečně ošetřeny a v dobré kondici, ztrácí ochrannou funkci vlasové pokožky a naopak se stávají lapačem nečistot a dalších prooxidačních látek, ty pak klesají na pokožku, vytváří neblahodárné prostředí vlasové pokožky a to vede k její přecitlivělosti, rozbalancování bakteriální mikroflory = kožní onemocnění (různé druhy lupů, což jsou ve velkém množství kožní PLÍSNĚ atp.), nadměrnému maštění nebo pocení, ucpání vlasových folikul a oslabení cibulek = PADÁNÍ!!!!

 

Zapomeňte, že před úpravou existuje jen pěnové tužidlo a po úpravě gely a laky! Pěnová tužidla se hodí spíše pro ty z Vás, které dobře ovladají techniku foukání vlasů přes kartáč, jejich polymery, které dělají funkci fixace a popřípadě zvětšení objemu vlasů, potřebují nejen optimální teplo, ale i mechanický prvek, který pomůže dokonale rozprostřít dané péolymery stejnoměrně po celých délkách vlasů. Gely a laky nejen že z pravidla způsobí nepřirozené zatuhnutí vlasů a účesu, ale hvavně po jejich aplikaci dochází k rozleptání struktury vlasů a totální ztrátě pružnosti. Když si na takové vlásky třeba lehnete nebo dáte pokrývku hlavy, vlasy se polámou a účes se tak znehodnotí. To Vás vede rano znovu vlasy umýt a vytvarovat. Nedejbože násilně rozčesat, upravit a znovu zafixovat stejnými produkty.

 

Existují různé fluida, spreje a séra, které dají disciplínu vlasům, objem i potřebnou fixaci a to bez ztrávy přirozeného lesku, objemu a pružnosti, protože dál efektivně vyživují vlas.

Na závěr po úpravě vlasů se používají tedy profesionální séra, tvarovací pasty, gumy, vosky a úplně na finishing hair spraye často s obsahem UV filtrů, výživných derivátů vzácných olejů, vitamínů a minerálů. Ty zajistí potvrzení udržení si prirozené hydratace a ochrannou velmi tenkou vrstvu, která vytvoří ŠTÍT vlasové pokožce! Správně by po několika minutách nemyly být znatelné na vlasech, přesto by měly udržet účesu formu a také by měly být dobře vyčesavatelné!

 

Jak se na tom velkém trhu všech těchto produktů dobře zorientovat Vám pomůže jen Vás skutečný profesionál. Proč? Protože jen ON skutečně zná Vaše vlasy a ví, jak jednotlivé přípravky fungují a jak je nejlépe zkombinovat pro dosažení maximálního možného efektu!!!

Optimální je používat minimálně tři stylingové připravky: JEDEN PŘED ÚPRAVOU, DRUHÝ NA VYTVAROVÁNÍ PO ÚPRAVĚ PRO DOSAŽENÍ STRUKTURY ÚČESU A TŘETÍ PRO FIXACI ÚČESU! Jako čtvrtý nebo chete-li další, můžete používat doplňující séra a olejíčky, ty se zpravidla dají i kombinovat a aplikovat už před úpravou nebo do tavovacích přípravků.

 

Zdá se Vám toho moc, co se na vlasy má dávat???

Není tomu tak, je to v dnešní době to nejlepší, co pro kvalitu vlasů udělat.

Pokud tedy jsou přípravky SPRÁVNĚ ZVOLENY!!!

Když se nepoužívají jakékoliv stylingové přípravky vede to bohužel také ke zhoršení stavu pokožky a i zoxidování povrchu vlasů a z toho kouká hned několik problémů. Intenzivní vymývání barvy z vlasů, křehnutí jejich délek, lámaní vlasů a třebení konečků, ztráta lesku a pružnosti vlasů a při zcitlivění vlasové pokožky její zmaštění, plyhnutí vlasů a častému mytí.

 

ZAPOMEŇTE na přípravky z DROGERIE, LÉKÁREN a dalších prodejen, kde dnes můžete nakoupit na vlasy v podstatě cokoliv!!! Dokonce jsem viděla prodej i tzv. Profesionálních přípravků, včetně šamponů a barev atp. V prodejnách s oblečením, s potravinami, tabákem, tiskem atd.

 

Jen profesionál zná Vaše vlasy a pracuje s nimi, aby dokonale mohl doporučit tu SPRÁVNOU PÉČI. Je tím skutečným PROFESIONÁLEM opravdu PRODAVAČKA čehokoliv, LÉKÁRNÍK nebo snad paní v trafice???!!

Pokud ano, měli bychom chodit místo k lékaři – specialistovi třeba k mé nejedné známe, potože TA VÍ VŽDYCKY VŠECHNO DOBŘE A NEJLÍP. Nebo by nám měli péct chleba třeba řidiči autobusů, protože ti umí přece dělat krásné věci ….. atd.

 

Možná namítnete, že si kupujete vlasové přípravky ve specializovaných prodejnách, ale i tam počítejte, že i tam jsou jen prodávající a ne KADEŘNÍCI. Nic proti těmto prodejnám, ale kupujete si tam v klidu jen to, co Vám skutečně doporučí Váš KADEŘNÍK – PROFESIONÁL. Ano, jsou tam profesionální produkty v podstatě někdy i levnější, ale u Nás profesionálů se cena o dráží i za poskytovaný servis poradenství, které je jedinečné a navíc Vám vlasy a Vaše potřeby neustále sledujeme a proto jen my dobře víme, kdy a za co správné přípravky vyměnit či rozšířit. To Vám nikde neřeknou!!! Někdy možná ušetříte, jindy máme lepší prodejní akci na produkty my v salonu, ale hlavně bychom Vám NEPRODALI jen tak něco, co by v KOMPLEXNÍ PÉČI mohlo ZHORŠIT nebo NEGATIVNĚ OVLIVNIT KVALITU VAŠICH VLASŮ A POKOŽKY!!!

Často se také stává, že pokud nemají námi doporučený produkt na prodejně, zvolí jiný náhradní (údajně stejný!!!) a to už celkový efekt, i když od stejné značky produkt, OVLIVŇUJE!!! Potom přicházíte a tvrdíte, že ten a ten přípravek od té a té značky není kvalitní, ale jde o Vaši zásadní chybu výše zmíněnou.

Nebojte, my Vám bez výčitek znovu poradíme a znovu vše vysvětlíme a pak už je to zase jen na Vaší volbě!!!

 

Takže DÁMY…

Je lepší ptát se profesionála…

Kadeřnictví Relax Markéta Čermáková

 

 

E-mail
Heslo
Těšíme se na Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one