Jak si správně mýt vlasy a vlasovou pokožku?

 

Pod pojmem „Správné mytí a regenerace vlasů“ je potřeba vidět podstatný fakt, že je nutné při KAŽDÉM mytí používat vždy MYCÍ LÁZEŇ (lidově řečeno šampon) a OPLACHOVOU REGENERACI (dle potřeby kodicionér nebo masku).
Mycí lázeň – šampon- by měla být vždy určena hlavně s přihlédnutím na vlasovou pokožku, protože NIKDY NEUMÝVÁTE VLASY, ale hlavně pokožku. Vlasy se umyjí při oplachování dobře naemulgované(napěněné) směsi šamponu s dostatkem vody. Pokud je vlasová pokožka v dobrém stavu, což určí jen a jen profesionál s dostatkem zkušeností a informací. Bez informací není možné zvolit vhodný šampon a regeneraci.
Mytí má probíhat takto:
Důkladně si vlasy od pokožky namočte proudem příjemné teploty vody (ne horké ani studené), až se dostatečně všude dostane voda. Poté si dejte do dlaní přiměřené množství šamponu, promněte jej do prstů a snažte se jej stejnoměrně aplikovat k VLASOVÉ POKOŽCE (to platí i u šamponu určených na typ vlasů, protože dobré profesionální šampony jsou vesměs hypoalergenní a citlivě omývají všechny typy pokožky) PŘIDEJTE VODU a začněte emulgovat (pěnit) bříšky prstů od pokožky, po chvíli přidejte opět vodu, NIKDY NEPŘIDÁVEJTE ŠAMPON! Pokud byly vlasy a pokožka příliš znečištěny, částečně opláchněte šampon a proces opakujte.
Vždy je lepší vlasy a pokožku umýt jednou a dobře než dvakrát a špatně.
Při mytí vlasy necuchejte v jednu velkou pěnící masu, spíše vstupujte bříšky prstů k pokožce a pokud chcete změnit místo a pozici rukou natáhněte vlasy do měru přirozeného růstu vlasů. Dlouhé vlasy by se měly vždy mýt v lehkém ZÁKLONU a ne v předklonu. Je to dáno z toho důvodu, že správný šampon otevírá strukturu vlasů (neklouže!!!) a vy se tak vyhnete jejich zacuchání!
Je mi jasné kolik z Vás právě teď přemýšlí, jak dlouho si myjete hlavu v předklonu ve vaně. A ano, je Vás opravdu hodně. Mám pocit, že tuto techniku si neseme již z pubertálních let, kdy jsme chtěli být ve škole za hvězdy a ještě před odchodem z domu si rychle vlasy umývali v předlonu. Pak rychle vysušit a hurá do školy. Tyto doby jsou již pryč a dnes je třeba dělat to správně a to i z důvodu, že dnes používáme častěji chemické přípravky a také je jiná (horší) kvalita vody.
Při oplachování vodou volnou rukou odkrývejte v zónách od nejvyššího bodu hlavy v této poloze mytí a směřujte proud vody od pokožky do délek vlasů a jako by jste chtěli dopěnit zbytky šamponu, což vede ke kvalitnímu odstranění zbytků šamponu z pokožky. Pokud je napěněná emulze dobře vypláchnutá, z vlasů jemně vymačkejte nadbytečnou vodu.
Do celých dlaní rozetřete přiměřené množství regenerace (kondicionér nebo maska) a aplikujte je do celých délek vlasů po směru jejich růstu ( směr od kořínků do konečků) a lehce regeneraci stejnoměrně vmasírujte do vlasů. Poté vlasy vhodným kartáčem nebo hřebenem rozčešte. Pokud je třeba nechte regeneraci působit několik minut (poradí Vám odborník) a pak můžete důkladně opláchnout. Postup oplachování je stejný jako u oplachován í šamponu, a to cíleně od pokožky do konečků vlasů. Pak rukama stáhněte nadbytečnou vodu a jemně vymačkejte do ručníku zbývající vodu tak, aby vlasy zůstaly stejnoměrně vlhké, ale ne příliš mokré, aby z nich voda ještě kapala. Opět necuchejte vlasy, poškodili by jste jejich strukuru. Nakonec vlasy znovu rozčešte vhodným kartáčem nebo hřebenem.
Tímto je celé mytí vlasů za námi, ideální je vždy regeneraci nechat alespoň pár minutek na vlasech, aby vlasy získaly zpět svou vlhkost a neelektrizovaly a necuchaly se. Nejefektivnější je mýt si vlasy při sprchování, protože nejdříve umyjete pokožku hlavy, pak nanesete regeneraci a než umyjete zbytek těla, můžete nechat regeneraci působit.
Tak ruku na srdce, kolik z Vás to dělá špatně?
A hlavně koli z Vás to již bude dělat správně?

Krásné a pohodové dny
Markéta Čermáková
Kadeřnictví Relax   
E-mail
Heslo
Těšíme se na Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one